Są takie dni gdy polityka schodzi na dalszy plan. I dobrze, oddech przydaje się każdemu. Tak i dzisiaj, Polacy żyją skokami narciarskimi, zapominając na chwilę o “rozkładzie demokracji” i “egzekucji na przyrodzie”.

Piotrek Żyła zdecydowanie zasłużył swoją pracą na ten krążek. Niespodziewany, niespodziewany bo nie łudźmy się, ale liczyliśmy na złoto Kamila Stocha, medal, który ciężką pracą wywalczył nasz skoczek daje całemu społeczeństwu chwilę oddechu od bieżących spraw będących na medialnej agendzie.

Razem z Piotrem Żyłą wzruszeni jesteśmy wszyscy. Tak doskonale, pomimo, że lwia część społeczeństwa nigdy na belce nie siedziała i nie usiądzie, rozumiemy jego łzy szczęścia i darzymy ogromnym szacunkiem. Pomimo, że tego jeszcze parę dni, tygodni i miesięcy temu śmialiśmy się z wywiadów, których udzielał. Jednak oba uczucia się nie wykluczają. W Piotrze ta prostota i brak sztucznie wykreowanego wizerunku nam się podoba. Prosty człowiek, który reprezentuje nas wszystkich i daje nam radość w zimowe popołudnia.

Gratulujemy, i jak mamy w naturze, liczymy na więcej. Leć Piotrze, leć!

 

Mateusz Szymoniak

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s